Güncel İçerikler

SEM

SEM açılımı

Sem kelimesinin açılımı ingilizce 3 kelimenin kısaltması olan Search engine marketing olarak bilinmektedir. Türkçe olarakta arama motoru pazarlaması anlamı taşımaktadır. Genellikle google sponsorlu reklamları için kullanılan bu reklam modeli dijital pazarlamada önemli bir yer tutmaktadır. Google adwords yenilenen adıyla Google ads ürün ve hizmet pazarlamada her işletmenin dijital dünyadaki temel ihtiyacıdır.

SEM nedir?

Sem kelime anlamı yukarıda belirttiğim gibi arama motoru pazarlamasıdır. İnsanlar genel olarak ürünlerini daha hızlı şekilde arama sorgularıyla arama motorlarından pazarlamaktadır. Türkiye’deki en popüler arama motoru olan Google’da bu ihtiyaçlarımızı sorunsuz şekilde karşılamaktadır. Sem için fiyatlandırma tık başı olarak yapılmaktadır. Arama kelimelerinin ilk sayfa fiyatlandırması ve rekabette olduğunuz rakiplerinize göre tık başı fiyat değişmektedir.

SEM Reklamcılığı

Arama motoru pazarlama reklamcılığı ürün ve hizmetlerin hızlı bir şekilde müşteriye ulaşmasını sağlar. İşletmeniz için sıcak iş dönüşümlerinden sağlayarak müşteri beklemeye son vereceğiniz internetteki ürünlerinizi pazarlamadaki en iyi yöntem diyebiliriz. Sem reklamcılığı için ne kadar maliyet ve bütçe gerektiğini sürekli gelen taleplerden bilmekteyiz. Tık başı fiyatlanan reklamcılık modelinde google adwords sem baz alırsak ilk sayfada üst kısımda 4 alt kısımda 3 adet reklam veren bulunmaktadır. İlk sayfa üst sıra tık başı maliyeti sektöre ve arama terimine rakiplerin fiyatları anlık değişimine göre değişkendir. Sem reklam bütçeye göre belirlenip ayılık tıklama sayısı, alınan gösterim ortalama tıklama fiyatı ile sizlere hangi kelimenin sizlere ne kadar maliyeti olduğu görülerek buna göre teklif optimizesi yapılabilmektedir.Sizde Sem reklamcılığı ile tanışmak istiyorsanız profesyonel destek almak için bizimle iletişme geçebilirsiniz.

Hakkımda TayfunYel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA TEKLİF AL
WhatsApp chat