Güncel İçerikler

SMM

SMM nedir?

Dijital dünyada genel olarak ingilizce terimlerin kısaltamaları karşımıza çıkmaktadır. SMM’de ingizce Social Media Marketing yani Sosyal medya pazarlaması anamını taşıyan bir kısaltmadır. Sem açılımı herkez tarafından oldukça merak edilmektedir ve faydası hakkında insanlar bilgi edinmek için bir çok kaynağa başvurmaktadır. Sosyal medya sitelerinin en gelişmişi olan instagram ve facebook’ta pazarlama nasıl yapılabilir bunları sizlere açıklayalım.

Smm İnstagram 

Smm instagram için dijital pazarlama, sosyal medya spronsorlu reklam yada sosyal medya pazarlaması da diyebiliriz özetle İnstagram’daki sponsorlu reklam kısımlarında kullanıcılara ulaşmak için yapılan reklamlardır. İnstagramda reklam verilen 4 adet alan bulunmaktadır bu alanlardan en aktif olarak kullanılan akış reklamları, hikaye reklamları ve arama kısmındaki içerik reklamları olarak bilinmekdir.

İnstagramdaki reklam alanlarında slayt resim gösterisi, 1 dakikalık kısa video şeklinde reklam vereceğiniz gibi tek görsellede reklam verebilirsiniz. Smm reklamcılığındaki en önemli husus bilgileri resim veya videonun üzerine yazı yoğunluğunu artıracak şekilde değilde açıklama kısmında belirtilmesi gerekir.

İnstagramda reklamının alt kısımında daha fazla bilgi al yada benzeri butonlar ile reklam görenlerin profilinizi ziyaret etmelerini, web sitenize yönlenmesini yada diğer instagram iş ortakları olan whatsapp ve mesenggerden iletişime geçmelerini sağlayabilirsiniz malesef arama butonu şu anda bulunmamaktadır.

Smm Facebook

Sosyal medya pazarlaması ile Türkiye’de tanıştığım ilk pazarlama sitesi facebook diğer sosyal medya pazarlama sitelerine göre daha farklı ve gelişmiş bir yapıya sahiptir şu anda İnstagram reklam ödemeleri bile facebook sponsorlu reklam ağına bağlı şekilde yapılmaktadır.

İnstagramda takipçi sorunu herkez yaşamakta takibe takip yaparak yada işletme profilinize kullanıcıları yönlendirerek takip yapılmaktadır oysa Facebookta sayfa beğenisi ile bu kısımda özel bir reklam çalışması yapıp sabit bir müşteri kitlesine ulaşabiliyorsunuz. Bunun haricinde bir çok reklam alanı ile uygun fiyatlara dijital pazarlama yapmak için oldukça önemli bir mecra diyebilirim.

Smm reklam modelleri hakkında daha fazla bilgi alıp bu çalışmaları profesyonel ellere bırakmak istiyorsanız bize hemen ulaşabilirsiniz.

Hakkımda TayfunYel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA TEKLİF AL
WhatsApp chat