Güncel İçerikler
Anasayfa / SEO / Seo

Seo

Seo Nedir?

Seo ingilizce Search engine optimizaton 3 kelimenin kısılatmasıdır. Dilimizde açılımı arama motoru optimizasyonu demektir. Seo’nun ne olduğunu buyrun bir de yakından öğrenelim. Arama motorlarında web sitelerin optimizasyonları yapılarak organik sonuçlar içerisinde sıralamada yükselme işlemine seo denir. Bunu iki aşamada yapmaktayız. Site içinde olan meta, içerik, tasarım ve sunucu optimizasyonlarına site içi seo diyoruz. Site dışından desteklenen referans bağlantı backlink çalışmalarına da site dışı seo olarak tabir ediyoruz. Bunları zaman içerisinde sitemizden detaylı şekilde bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Seo ne işe yarar ?

Seo yukarda bahsettiğim gibi arama sonuçlarında yükselmek için yapılan site içi ve dışı iyileştirmelere yaramaktadır. Bu sayede web siteniz hızlı açılması, içeriklerinizin özgünlüğü ve insanların bu içerikleri okuyup sitenizde trafik oluşturması, başlık ve açıklamalarınızın uyumu site içi seoda büyük rol oynar. Site dışında da alanında kalıcı ve kaliteli backlink sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara doğru yol almasında gereklidir.

Seo Ayarları

Seo ayarlarını tanımlamak isteyenlerin en çok ihtiyacı olan kısım o kadar çok soru geliyor. Web sitesinin arama motoru ile uyumlu olduğu zaman ayarlar tamam demektir. Arama motoru için en önemli iki dosya olmazsa olmaz robots.txt ve site haritası dosyasıdır. Arama motoru botları site haritasında web sitelerin içeriğini kontrol ederek robots.txt dosyasının verdiği izinler dahilinde indexlemeler gerçekleştirir. Siteniz bu sayede arama motorunun uğrak yerleri halini alır ve sitenize sürekli ziyarete gelir bu ziyaretlerde size fayda sağlar.

Hakkımda TayfunYel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonTIKLA ARA TEKLİF AL
WhatsApp chat